ایرتاگ
خبرگذاری تلگراف ایران

11:39 | فوریه22 تهران

هم عقیدگی سران عرب با نتانیاهو در باره برنامه اتمی ایران

تاریخ: 05:36, 10-06-2015.

تهران. چهارشنبه، 10 ژوئن 2015 میلادی برابر با 20 خرداد 1394 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه گفت سران عرب با او در این خصوص موافق هستند که موافقت نامه هسته ای با ایران نمی تواند از دستیابی تهران به سلاح اتمی جلوگیری کند.
بنابراین گزارش، نتانیاهو که این اظهارات را در کنفرانسی در اسرائیل بیان می کرد افزود او تنها صدای مخالف موافقت نامه هسته ای با ایران در خاورمیانه نیست.
وی تصریح کرد اگرچه او اغلب به عنوان یک مخالف موافقت نامه هسته ای با ایران معرفی شده است اما با همسایگان اسرائیل صحبت کرده است و همه در منطقه بر این باورند که این موافقت نامه نمی تواند از حرکت ایران در جهت دستیابی به بمب جلوگیری کند.
نتانیاهو این اظهارات را چند روز پس از آن مطرح کرد که دوری گولد، از نزدیک ترین افراد مورد اعتماد وی نشستی را با یک ژنرال عربستان سعودی برگزار و در این نشست درباره ایران گفتگو کرد.
تهران و قدرت های جهان ( پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به اضافه آلمان ) ضرب الاجل 30 ژوئن را برای دستیابی به موافقت نامه هسته ای جامع پیش رو دارند که بر اساس آن برنامه هسته ای ایران در ازای کاهش تحریم ها علیه این کشور، محدود خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن اخبار: