ایرتاگ
خبرگذاری تلگراف ایران

4:51 | دسامبر08 تهران

پایبندی ایران به تعهدات خود به پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

تاریخ: 12:06, 19-09-2014.


تهران. آدینه، 19 سپتامبر 2014 میلادی برابر با 28 شهریور 1393 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سخنانی در نشست شورای حکام آژانس درخصوص اجرای پادمان در جمهوری اسلامی ایران و رعایت شفافیت کامل در برنامه هسته‌ای، به تعهدات ایران به پادمان آژانس و معاهده عدم اشاعه هسته‌ای پایبندی خود را اعلام کرد.
بنابراین گزارش، رضا نجفی سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش اخیر مدیرکل آژانس را مبنی بر عدم انحراف برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شاهد بارزی بر این مطلب دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران موضوعات مطرح شده با عنوان ابعاد محتمل نظامی را معتبر نمی‌داند که بنا به گزارش مدیرکل سابق آژانس، آژانس فاقد ابزارهایی برای ارزیابی اسناد این اتهامات است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره اعلام کرده است که آمادگی همکاری با آژانس را برای حل و فصل موضوعات مطرح شده دارد.
نجفی افزود: جمهوری اسلامی ایران در سطوح سیاسی دستیابی به راه حل جامع را در صورت حسن نیت طرف‌های مقابل امکان‌پذیر می‌داند.
نماینده کشورمان در آژانس گفت: آژانس با ارائه گزارش ادواری، اجرای تعهدات داوطلبانه جمهوری اسلامی ایران را در چارچوب توافق با کشورهای 1+5 به طور کامل تأیید کرده است.
نجفی با اشاره به سفر مدیرکل آژانس و دیدار وی با رئیس جمهوری اسلامی ایران، تأکید دو طرف را بر تسریع روند حل مسائل یادآور شد و افزود: رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد که مسائل امنیت ملی کشور و ظرفیت‌های دفاعی جمهوری اسلامی ایران در هیچ شرایطی قابل مذاکره نیست

به اشتراک گذاشتن اخبار: