ایرتاگ
خبرگذاری تلگراف ایران

4:26 | دسامبر08 تهران

فارین پالسی- 2014: حسن روحانی از اندیشمندان برتر سیاست جهان است

تاریخ: 17:01, 19-11-2014.


تهران. چهارشنبه، 19 نوامبر 2014 میلادی برابر با 28 آبان 1393 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، نشریه فارین پالسی آمریکا، فهرست صد تن از اندیشمندان بزرگ و برتر جهان را منتشر کرد که در بخش سیاستگزاران این فهرست، نام رئیسجمهور ایران دکتر حسن روحانی نیز جای داده شده است.
فارین پالسی همه ساله فهرستی از یکصد اندیشمند برتر دنیا در حوزه های گوناگون را منتشر می کند و فهرست امسال این نشریه آمریکایی، ششمین فهرست به شمار می رود.
در بخش سیاستگزاران فهرست 2014 فارین پالسی، نام های دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران و آنگلا مرکل، صدر اعظم جمهوری فدرال آلمان و نارندرا مودی، نخست وزیر هند و متئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا به دلیل فعالیت های خلاق سیاسی اشان همچون برترین اندیشمندان جهان، قرار دارند.
نشریه فارین پالسی در بخش های دیگر جهانی، مانند هنرمندان، تاریخ سازان، مخترعان و محیط زیست نام افراد مشهور در این زمینه هارا در فهرست امسال جای داده است.  
گفته می شود که دکتر روحانی در این فهرست به خاطر اقدامات مبتکر و مستقل در حل مسایل برنامه هسته ای ایران و همگرایی با کشورهای جهان، همچون یک اندیشمند برتر و برجسته جهان معرفی شده است.

به اشتراک گذاشتن اخبار: