ایرتاگ
خبرگذاری تلگراف ایران

4:08 | دسامبر08 تهران

بهبود ناوگان اتوبوسرانی ايران با افزايش 17 هزار دستگاه اتوبوس جديد

تاریخ: 09:23, 09-01-2015.


تهران. جمعه 9 ژانويه  2015 میلادی برابر با  19 دی 1393 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، 17 هزار دستگاه اتوبوس جدید جایگزین اتوبوس های فرسوده و دیزلی ناوگان اتوبوسرانی شهری ايران می شوند.
بنابراين گزارش، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ايران در جلسه مشترک کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان گفت: هم اکنون 240 هزار دستگاه اتوبوس در کشور وجود دارد و 17 هزار دستگاه اتوبوس دیگر در اختیار شهرداری‌ها قرار خواهد گرفت.
خندان‌دل افزود: بیش از 70 درصد از درآمد شهرهای بزرگ از طریق ساخت و ساز تأمین می‌شود که باید کاری کنیم تا درآمد پایدار برای شهرداری‌های کشور تأمین و با افزایش درآمد حاصل از عوارض ساخت، این اتفاق رخ می‌دهد.
وی افزود: دولت جمهوری اسلامی در نظر دارد هزار دستگاه تاکسی و 80 هزار دستگاه ون نیز به ناوگان حمل و نقل شهری ايران اضافه کند.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور ايران با بیان اینکه خط یک متروی اصفهان به تنهایی نمی‌تواند چاره رفع مشکل استان اصفهان باشد گفت: بخش‌هایی از خط یک متروی اصفهان باید تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.
عباس مقتدایی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس نیز در این نشست با اشاره به نگرانی‌های مطرح شده در بحث آلودگی اصفهان گفت: استان اصفهان در حال حاضر در زمینه مسئله آلودگی به بحران رسیده و باید کاری کنیم که از شدت گرفتن این بحران هرچه سریعتر جلوگیری شود.

به اشتراک گذاشتن اخبار: