ایرتاگ
خبرگذاری تلگراف ایران

4:45 | دسامبر08 تهران

امکان توافق بین ایران وگروه 1+5 بسیار زیاد است

تاریخ: 17:14, 04-07-2014.

تهران. جمعه، 4 جولای 2014 میلادی برابر با 13 تیر 1393 هجری خورشیدی. ایرتاگ – خبرگزاری تلگراف ایران. هادی شیخ سلطانی. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، سرگی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز در مصاحبه مطبوعاتی گفت: با توجه به اراده سیاسی شرکت کنندگان در مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5، احتمال دست یابی به توافق نهایی بسیار زیاد است.
گفتگوها پیرامون برنامه هسته ای ایران از روز پنج شنبه برای دستیابی به یک توافق نهایی در دفتر سازمان ملل متحد، در وین آغاز شده است.

دراین دور از گفتگوها که تا 20 جولای ( برابر 29  تیر) ادامه خواهد یافت، طرفین برای دستیابی به یک توافق نهایی که تضمین کننده صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران و از بین بردن تحریم های بین المللی است، تلاش می کنند، به همین دلیل می توان این گفتگوها را تاریخی توصیف کرد.

هدف از انجام این مذاکرات، دستیابی به  توافقی است  که تضمین کننده صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران باشد و جامعه جهانی بپذیرد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای نیست و در مقابل تحریم های بین المللی که هرهفته میلیارد ها دلار به اقتصاد ودرآمد نفتی ایران خسارت وارد می کند، برطرف شود.

به اشتراک گذاشتن اخبار: