یازده دانشگاه ایران در فهرست برترین های جهان
اجازۀ ورود به سیستم
ورود از طریق شبکه­های اجتماعی
08:46
24 February 2018
  • تهران:
  • °C
05:20

یازده دانشگاه ایران در فهرست برترین های جهان

28.10.2016 تهران. جمعه، 28 اکتبر 2016  میلادی برابر با 7 آبان 1395 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با اشاره به انتشار فهرست رتبه بندی پایگاه خبری یو.اس.نیوز در سال 2017، گفت: 11 دانشگاه از ایران توانستند خود را در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار دهند.
بنا بر این گزارش، و به استناد گزارش ایران اکونومیست به نقل از روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی، اعلام کرد: پایگاه خبری یو.اس.نیوز سومین فهرست سالانه دانشگاه های برتر دنیا را منتشر کرد.
وی افزود: بر اساس نتایج منتشر شده پایگاه خبری رتبه بندی سال 2017 یو.اس.نیوز ، دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، آزاد اسلامی واحد کرج، علم و صنعت ایران، علوم پزشکی تهران، تربیت مدرس، تبریز، فردوسی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی توانستند با کسب رتبه های 1 الی 11 در سطح کشور، در فهرست 1000 دانشگاه برتر دنیا جا گیرند و این در حالی است که در سال گذشته تعداد دانشگاه های کشور در فهرست یو.اس.نیوز برابر با 8 دانشگاه بوده است.
دهقانی اعلام کرد: این اولین سالی است که 3 دانشگاه تبریز، فردوسی مشهد و علوم پزشکی شهید بهشتی توانستند در رتبه بندی یو.اس.نیوز حاضر شوند.
وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف با 30 پله رشد نسبت به سال گذشته توانست رتبه نخست ایران و 405 جهان را کسب نماید. دانشگاه تهران رتبه دوم ایران و صنعتی اصفهان رتبه سوم ایران را به دست آوردند. در بین 11 دانشگاه ایران، دانشگاه آزاد اسلامی کرج رتبه 5  ایران و 629 جهان را کسب کرده است. این دانشگاه با 107 رتبه رشد، بیشترین رشد رتبه را در بین دانشگاه های ایران داشته است.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلا،  در ادامه افزود: ایران همچون سال گذشته توانسته است بعد از ترکیه رتبه دوم منطقه را به لحاظ تعداد دانشگاه برتر از آن خود کند.
دهقانی گفت: یو.اس.نیوز یکی از نظام های رتبه بندی معتبر در سطح دنیاست و سال 1983با رتبه بندی دانشکده های آمریکا آغاز به کار کرد. این پایگاه با بیش از 30 سال تجربه در رتبه بندی دانشگاهی، از سال 2015 میلادی اقدام به رتبه بندی دانشگاه ها در سطح جهانی کرد.
وی ادامه داد: دانشگاه هاروارد، موسسه فناوری ماساچوست و استنفورد رتبه اول تا سوم جهانی را به دست آوردند. دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و موسسه فناوری کالیفرنیا نیز موفق به کسب رتبه های 4 و 5 در سطح دنیا شدند. دو دانشگاه آکسفورد و کمبریج نیز از انگلستان توانستند رتبه های 1 و 2 اروپا و 6 و 7 جهانی را در سال 2017  کسب نمایند.


شرکا
-->