ایران تا 500 هواپیمای مسافری خریداری می کند
اجازۀ ورود به سیستم
ورود از طریق شبکه­های اجتماعی
08:44
24 February 2018
  • تهران:
  • °C
02:11

ایران تا 500 هواپیمای مسافری خریداری می کند

27.10.2016 تهران. پنج شنبه، 27 اکتبر 2016  میلادی برابر با 6 آبان 1395 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، قائم‌مقام وزیر درامور بین‌الملل و تأمین مالی وزارت راه ایران گفت: تا 8 سال آینده 400 تا 500 هواپیمابه ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود.
بنا بر این گزارش، اصغرفخریه کاشان در جریان مذاکره با هیات فنلاندی از ادامه مذاکرات با ایرباس و بوئینگ و سایر شرکت‌های هواپیمایی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: تا 8 سال آینده 400 تا 500 هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود.
وی در ملاقات با کای مویکاینن وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند و هیئت تجاری همراه، فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران را به هیئت فنلاندی معرفی کرد.
فخریه کاشان با توضیح وضعیت صنعت هوانوردی ایران به هیئت فنلاندی، خبر داد که مذاکرات ایران با ایرباس و بوئینگ برای خرید هواپیما ادامه دارد و توضیح داد که با نهایی شدن خریدهای ایران از ای‌تی‌آر، برزیل و کانادا تا 500 هواپیما به ناوگان هوایی ایران اضافه می‌شود.
وی گفت: این فرصت برای شما و سایر کشورهای اروپایی وجود دارد که وارد معاملات هوایی ایران شوید.
فخریه کاشان همچنین در باره حضور هیات تجاری از فنلاند به ریاست وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند گفت: فنلاندی‌ها در ایران به دنبال پیدا کردن زمینه‌های همکاری مشترک هستند.
قائم‌مقام وزیر دراموربین الملل و تامین مالی، با اعلام اینکه ایران زمینه‌های همکاری در دریا، زمین هوا و مسکن را به طرف مقابل معرفی کرد، گفت: فنلاندی‌ها برای توسعه روابط با ایران اعلام آمادگی کردند و قرار شد نتایج مذاکرات را اعلام کنند.
به گفته وی قرار است امروز (چهارشنبه) تفاهم‌نامه‌ای با بانک مرکزی امضا شود که بر اساس آن اعتبارات کوتاه مدت برای تجارت فنلاند با ایران، در اختیار ایران قرار داده می شود.  
قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و تأمین مالی هم چنین خبر داد فنلاندی‌ها علاقه مند هستند که ایران شبکه ریلی خود را به روسیه و از روسیه به فنلاند ادامه دهد.


شرکا
-->