گلباران آرامگاه خیام در نیشابور
اجازۀ ورود به سیستم
ورود از طریق شبکه­های اجتماعی
08:44
24 February 2018
  • تهران:
  • °C
18:52

گلباران آرامگاه خیام در نیشابور

19.05.2015

در ایران از روز ملی حکیم عمر خیام تجلیل کردند


تهران. سه شنبه، 19 می 2015 میلادی برابر با 29 اردیبهشت 1394 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، با حضور وزیر ارشاد جمهوری اسلامی ایران آرامگاه خیام، شاعر ، ریاضی دان و فیلسوف بزرگ گلباران شد.
بنابراین گزاش، رئیس اجرایی پاسداشت روز ملی حکیم عمر خیام نیشابوری دیروز گفت: در مراسم گلباران آرامگاه خیام شاعر پرآوازه ایرانی افزون بر علی جنتی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی و جمعی از خیام شناسان و مردم نیز حضور داشتند و با اهدای شاخه های گل به آرامگاهش مقام او را گرامی داشتند .
مظفری، فرماندار نیشابور گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران همچنین امروز پس از مراسم رونمایی تندیس خیام در محوطه افلاک‌ نمای نیشابور از این افلاک نما نیز دیدن کرد .
او گفت: استاد قدم یاری، هنرمند مجسمه ساز نیشابوری تندیس خیام را در ارتفاع سه متر و عرض یک متر از سنگ تراورتن ساخته است و دیگر مجسمه های ساخته شده او از خیام نیشابوری در موزه نیشابور، شهرهای کرمان، تهران و همچنین کشور ارمنستان نصب شده است.
فرماندار نیشابور گفت: همچنین در مراسم بزرگداشت روز ملی خیام به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان شهروند افتخاری نیشابور اهدا شد.
به همین مناسبت کارگاه‌ های زنده نقاشی، خوشنویسی و مجسمه‌ سازی امروز در مجموعه خیام برپا شد.

شرکا
-->