گسترش آموزش زبان و فرهنگ فارسی در ارمنستان
اجازۀ ورود به سیستم
ورود از طریق شبکه­های اجتماعی
08:42
24 February 2018
  • تهران:
  • °C
16:57

گسترش آموزش زبان و فرهنگ فارسی در ارمنستان

17.11.2014

هم اکنون در پنج دبیرستان شهرایروان و دو مدرسه دیگر شهرهای ارمنستان زبان فارسی آموزش داده می شود و صدها دانش آموز ارمنی در این مدارس با زبان فارسی وفرهنگ ایران آشنا می شوند

تهران. دوشنبه، 17 نوامبر 2014 میلادی برابر با 26 آبان 1393 هجری خورشیدی. ایرتاگ- خبرگزاری تلگراف ایران. به گزارش خبرنگار خبرگزاری، مدرسه دویست ارمنستان با بیش از پانصد دانش آموز تنها مدرسه شهر ایروان است که در آن زبان فارسی به عنوان درس اجباری تدریس می شود.
بنابراین گزارش، دانش آموزان مدرسه دویست شهر ایروان به غیراز زبان مادری موظف هستند سه زبان فارسی ،انگلیسی و روسی را نیز فرا گیرند.
از سال 2010 یعنی درست چهار سال قبل زبان فارسی بطور رسمی در این مدرسه آموزش داده می شود.
سفارت جمهوری اسلامی ایران امسال نه تنها کتاب های جدیدی در اختیار فارسی آموزان قرار داده بلکه کلاس های آنان را نیز به جدیدترین وسایل آموزشی مجهز کرده است.
خانم پطروسیان که چهار سال است که در این مدرسه به عنوان معلم، به دانش آموزان زبان فارسی آموزش می دهد، با بیان اینکه سفارت و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در توسعه و پیشرفت زبان فارسی در این مدرسه دارند افزود: هم اکنون در پنج مدرسه ایروان و دو مدرسه دیگر شهرهای ارمنستان زبان فارسی آموزش داده می شود و صدها دانش آموز ارمنی در این مدارس نه تنها با زبان فارسی بلکه با فرهنگ و تمدن کشور ایران آشنا می شوند.

شرکا
-->